Cvičení v sobotu 17. února

Tuto sobotu proběhne cvičení v obvyklém duchu, sejdeme se v devět v Hostivaři. Vyzkoušíme si jak naši psi umí nastupovat a vystupovat z auta.

Novinky nás pravidelně zásobují články o psech, tentokrát je o tom, jak se starat o štěňata. Klidně přeskočte pasáže o stravování štěňat, ať vás to neotráví, pokud máte jiný názor. Tady platí, že každý má svůj pohled, jak to dělat nejlépe a spektrum správných řešení je opravdu široké. Co považuji v tomto článku za zcela klíčové je popis, kdy a jak štěňata socializovat. To platí pro každé plemeno a všechna prostředí ve kterých by se měl pes ve svém životě pohybovat. Takže metro, hlučná hospoda, rušná ulice, stavba, autodílna, hřiště mateřské školky (stačí přes plot, děcka dělají dost velký kravál, aby to na socializaci stačilo), ZOO. Doma vysavač, mixer, televize, kočka, morče. To všechno musíte stihnout do nějakého dvanáctého týdne života štěněte. Období vtiskávání není samozřejmě pevně ohrančeno, psa můžete zvykat na nová prostředí i později, ale už to musíte dělat mnohem citlivěji a trvá to delší dobu než u malého prcka. Hodně dobře a podrobně je popsáno, jak se štěnětem pracovat, aby z něj vyrostl klidný a vyrovnaný pes je v knize Stanley CorenaCo má pes na mysli.

Protože nic není náhoda, i poslední díl Kočka není pes je o výchově malého štěněte. Určitě se na to podívejte.

1 komentář u “Cvičení v sobotu 17. února”

Napsat komentář