Novoroční vycházka

Už zase je čas zablokovat si ve svých diářích úterní odpoledne 1. 1. 2019. Protože se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok, strávíme první odpoledne roku 2019 na společné vycházce s našimi hafany. Bude to sedmý ročník mé již tradiční novoroční vycházky okolo Záhořanského potoka.

Mapu najdete zde

Sraz bude v jednu po poledni na návsi před hospodou v Záhořanech, kde necháme auta a Jana (případně nějaký další dobrovolník s velkým autem) nás odvezou na místo startu v Oboře. Po výletu budeme rozmrzat a socializovat se v Jílovém u Floriána.

Výlet je nenáročný, délka trasy je 4 km, převýšení asi 150m, jde se s kopce. Jediný zakopaný pes je v nutnosti 8 krát přejít meandrující Záhořanský potok nebo jeho přítoky. Lávky jsou ale jen dvě, takže se jedná, jak to nazval Jiří Živný, o násilné překonání vodního toku.

Násilné překonání vodního toku 1. ledna 2013

Za normálního stavu je vody maximálně po kotníky. Prosím, neudělejte stejnou chybu jako někteří účastníci v roce 2016, kteří ještě u Oborské lávky nevěřili, že se budeme brodit a že jiná cesta než vpřed (nebo po silnici zpět) k autům nevede.

fotografie z roku 2016   fotografie z roku 2017

video z roku 2016   video z roku 2017

fotky z roku 2018

Není to žádná kalamita, zatím vždy mi k přebrodění suchou nohou stačily boty, které bežně nosím na cvičák, ale v teniskách vám dobře nebude. Pro psy to také není problém, jen ty nejmenší mrňouse bude lepší přenést. Koná se za každého počasí!

Doporučuji do auta hodit rezervní boty a ponožky, ať u Floriána s jistotou sedíte v suchu a teple.

Přihlášky a případné nabídky spolujízdy pište do komentářů.

8 komentářů u „Novoroční vycházka“

1. Hurááá, už se zase těšíme na….skvělý zážitek:-) Jo, a Jiří Živný nic moc neříká, jen nás, co nemáme vhodnou obuv, přenáší lehkostí svou vlastní:-) tak si raději holiny neberem, by ho to nepřešlo a byly zase sklvělé fotky…:-) a Janinko a Jaromíre, pytle s sebou:-) Všem smečkám….ať nám to spokojeně hafááá:-) HAF
    P.S. Stará gardo, přidejte se:-) HAF

2. Ahoj Radku,
    marodím, zítra to raději nebudu pokoušet. Krasný rok 2019 Tobě a všem spolužákům! Helena, Filip a Arka

3. Zdravíme všechny, Dušan dorazí a pokud to nevadí, vezmeme na vycházku i kamarádku, čili Dušan + 3 lidi 🙂 Těšíme se! Dan

4. Kayla se taky chystá na vycházku a do hospody se hlásíme 3+pes. J+K

5. Ahoj Radku, moc ráda bych se k Vám přidala s Arkou a Filipem. Tímto se nabízíme jako spolujezdci neb auto nemáme. Obrany nás lákají.
    Krásné a příjemné svátky Tobě a všem dvou i čtyřnohým spolužákům přeje Helena, Arka a Filip

Komentáře nejsou povoleny.