Psí škola

Psí škola Lucky je především místo, kam se psi bez rozdílu těší, kde mají možnost si spolu pohrát. Lidem zde ukazuji, jak se stát součástí této hry, jak se stát svému psovi nejlepším kamarádem.

Lekce trvají přibližně hodinu a půl

Ale počítejte s tím, že se většinou o něco protáhnou. Délka lekcí se mění podle počtu cvičenců a obtížnosti probíraných cviků.

Cvičení není zase až tak moc, psi mají opravdu hodně prostoru na své hry. To vychází z mých poznatků, že většina pejskařů nemá přes týden čas dopřát psům dostatek prostoru pro jejich hry, případně se nepohybují v prostředí, které je takovým hrám nakloněné. Buď tam jsou nezvládnutí psi nebo nepřátelsky naladění lidé. Proto se snažím u nás vytvořit takovou improvizovanou oázu psí pohody.

Informace o ceně najdete zde a jak se na výcvik vybavit si přečtěte tady.

Cvičíme ve smíšených skupinách

S výchovou štěňat v homogenních skupinách vytvářených podle věku, váhy nebo dokonce rasy nemám dobré zkušenosti, protože psi se tam nenaučí chovat se správně ve skutečném životě. Ten je mnohem rozmanitější než malá skupinka psů a štěňata potřebují nezbytně kontakty se staršími psy, kteří jim ukáží jak se chovat v různých situacích. Rozhodně nestačí socializace se sourozenci nebo jinými psy stejného majitele, tam se velice rychle nastaví hierarchie a pravidla společného fungování. Pro lepší psí život je důležitá schopnost navazovat vyrovnané a bezproblémové kontakty s cizími, novými psy. To všechno jsou důvody, proč má Psí škola Lucky lekce společné pro mladé i starší psy všech velikostí.

Společný výcvik má i další výhodu, méně zkušení psovodi mohou něco okoukat od zkušenějších a zkušenější se mohou “blýsknout” výsledky své práce a motivovat tak nováčky. Zkušenější psovodi se rádi podělí o své zkušenosti a pomáhají méně zkušeným k rychlejšímu pokroku.

Co se psi a psovodi naučí

Kromě základů jako je sedni, lehni, vstaň, trénujeme chůzi u nohy na vodítku i bez vodítka. Psi naučíme aspoň krátkodobému odložení za ztížených podmínek (vedle hrajících si a štěkajících psů). Věnujeme se nácviku odmítání nabízené potravy. Vzhledem k tomu, že psům je dopřán velký prostor pro jejich hry, dává nám to možnost trénovat přivolání za velmi nepříznivých okolností, ve chvíli, kdy je váš pes plně zaujat hrou.

Každá činnost, každý cvik, kterému se při lekcích věnujeme, má v podtextu posilování dobrého a zdravého vztahu mezi psem a psovodem. Průběžně se lidé učí číst signály vlastních i cizích psů, vyhodnocovat jejich význam a přiměřeným způsobem na ně reagovat.