Adélka a kocour domácí

Adélku většina z vás zná. Ale ani já jsem nevěděl, jak si dokáže hrát s kocourem, kterého má doma. Od majitelů jsem dostal svolení rozdělit se o toto video i s vámi. Kocourovi se to asi líbí, protože jinak dokáže Adélce dát najevo svoji nelibost hodně razantně.

Hyeny a radostné překonávání překážek

Zase jedno nostalgické video Kory a Lucky. Všimněte si na šesté vteřině, jak Lucky radostně nadskočí, než si sedne. A Kora na deváté vteřině vyjadřuje radost ze splněného úkolu a pochvaly celým tělem. A zase Kora na padesáté šesté vteřině se s radostí přižene z kladiny ke mně a sedne si. Totéž předvedou obě potvory na minutě a osmi vteřinách. Ta bílá látka na tunelu byla pogumovaná a hodně těžká, takže psi si museli cestu ven skutečně prorazit.

Okénko do historie

Při brouzdání internetem jsem potkal úžasná videa o předválečném výcviku psů. Je smutné vidět, co už psi a jejich majitelé uměli a co je dnes takřka zapomenuto. Částečně to navazuje na článek o TARTu

Video z novoroční vycházky 2017

 

Video z novoroční vycházky 2017

Tento rok bylo počasí, aspoň na pohled, o něco příjemnější, ale teplota byla lehce pod nulou. Jako každý rok jsem se naučil něco nového. Zkušené účastnice Lucka a Terezka zvolily inovativní přístup k ochraně před studenou vodou. Povel pro psa přenášeného přes vodní překážku „Drž se!“ jsem také ještě neslyšel. Naopak došlo na opakování hrdinného překonání vodního toku násilím – bosky, se psem v jedné a botami v druhé ruce. Klobouk dolů, jsem moc rád, že mé kurzy navštěvují tak odolné dámy.