3 komentáře u „Hezký článek na Novinkách“

 1. To není článek, to je román. Ať nám předhodíš cokoliv, je to jinými slovy to, co nám ty tlučeš do hlavy každý týden. A protože máš pocit, že tě neposloucháme, tak to máme černé na bílém. Je to o čase a prioritách. Nikdy jsem psovi nevěnovala tolik času a energie jako Angie a stejně je to málo.????

 2. Mě se to jako disciplína líbí. Ale pokud se někdo tomu chce se psem věnovat, tak už musí plánovat dopředu. Například Angie se rozhodně pro tohle nenarodila. Když má najít kočku, tak jí během chvilky objeví třináctiletá Pepina, na jejíž rase se podílela celá vesnice a Angie mi zvesela přinese talíř. Jinak je to pro mě novinka. Tak to jistě není nic divného , že?

  • Dovolím si lehce nesouhlasit s tím plánováním dopředu. U štěněte nikdo dopředu neví, jaké bude. Nejdůležitější ale vždy je to, co do něj člověk dostane. Samozřejmě jsou limity, pokud se matka bála bouřky, bude se bouřky bát i štěně a těžko se s tím něco nadělá.
   Na TARTu mě oslovuje důraz na spolupráci člověka a psa, rozmanitost úkolů, které musí pes umět řešit a hlavně důraz na schopnost zvládat běžný život.
   Dovolím si citovat poslední odstavec z linkovaného článku:

   „Výcvik psa podle TARTu nemá za cíl připravovat nezvladatelné šílence. Chceme vychovat psy nebojácné, sebevědomé, pracující ochotně s viditelnou radostí a samozřejmě maximálně ovladatelné. Jen poslušný a ovladatelný pes může být dobrým společníkem i obráncem svého psovoda”

   Měl jsem možnost poznat pár šampionů podle jiných zkušebních řádů a (čest vyjímkám) většinou se jednalo o psy, kteří museli mít stále košík a být pořád na vodítku, jejich dokonalá poslušnost se omezovala pouze na cvičák.
   Ale to už se zase dostávám k mému oblíbenému článku tam je vše shrnuto velmi přesně.

   http://web.archive.org/web/20140625054533/http://vycvikpsu-plzen.cz/uvaha.php

Komentáře nejsou povoleny.