Rozpis výcvikových skupin

Protože se vás hlásí stále víc a rád bych zachoval kvalitu výcviku, musím zavést rozdělení na dvě skupiny. Pokud se dnes sejde více cvičících, některé věci raději vynechávám, protože cvičit je by znamenalo, že většinu času prostojíte se znuděným psem u nohy. Loňský model rozdělení na dvě po sobě jdoucí skupiny moc úspěšný nebyl. Všichni chtěli začínat v děvět, půl dvanáctá byla velmi nepopulární. Proto jsme vyzkoušeli nový model organizace výcviku. Povedlo se mi přemluvit Janu Drvotovou, aby se ujala poloviny cvičících.

Janu určitě znáte jako paničku Amary a Artuše, ale možná nevíte, že se jedná o velmi zkušenou výcvikářku, která se kromě canisterapie věnuje i výcviku asistenčních a vodících psů. Trochu víc o Janě se můžete dozvědět zde: Canisterapie Praha a zde Psi pro život

Další informace o její práci najdete na těchto odkazech do archivu České televize:

Zprávičky

Klíč  od stopáže cca 8:41

Fokus ČT24  od stopáže cca 14:31

V současné době bude výcvik probíhat tak, že pokud přijde víc než deset psů, rozdělíme se na dvě skupiny. První hodinu se jedna skupina bude s Janou věnovat aportování, pachovým pracem a dalším psím hrám. Já s druhou skupinou se zaměřím na základy poslušnosti a výchovu psů všeobecně. V polovině lekce se skupiny prohodí. Přestávky na hru budou u obou skupin společné, aby si všichni psi mohli pohrát jako jedna velká smečka. Počítejte s tím, že se lekce asi o 15 minut prodlouží.