Další přetahování se štěnětem

Na rozdíl od minulé ukázky, kde se už jedná o první fázi cíleného nácviku aportování, tady můžete vidět úplný začátek. Jde o to, že ve štěněti musíme už od malička podporovat kořistnický pud. Je výhodné mít doma po ruce několik podobných předmětů. Starý ručník, svetr, ponožku a ve chvíli, kdy štěně začne kousat do vás nebo do nábytku, mu nabídněte tito hračku a odveďte jeho pozornost žádoucím směrem. V tomto období jsou kupované hračky nevýhodné, pro štěně jsou moc tvrdé. Rozhodně nemusíte mít strach, že takto vedený pes bude ve starším věku doma něco ničit. Za prvé, fáze kousání a ničení netrvá déle než půl roku, za druhé, postupem času budete psíkovi nabízet předměty hodné označení aport. Míček na šňůře, uzel, dřevěnou činku a pes postupně zapomene, že někdy cupoval nějakou ponožku.

Štěně zápasí s hadrem