O rezervačním kalendáři a organizaci výcviku

Prosím, využívejte rezervační systém k přihlašování na lekce. Samozřejmě jsem rád pokud vás chodí co nejvíce, ale chtělo by to dodržovat nějaký řád. Věřte nebo ne, na každou lekci se předem připravuji a podle toho, kdo se přihlásil upravuji program tak, aby se pokud možno nikdo nenudil a aby si každý odnesl něco nového. Z tohoto pohledu opravdu není příjemné to, co se stalo minulou sobotu, kdy se ze čtyř přihlášených psů vyvrbilo psů jedenáct. Pokud se občas zapomene přihlásit jeden z vás, nic se neděje, ale tohle už je fakt moc.

Okno pro registraci na sobotní lekce se otvírá vždy ve středu v 7:00 a zavírá v pátek ve 21:00 příslušného týdne. Občas mi někdo vás referuje, že se nejde přihlásit. V tom případě si prosím zkontrolujte, zda se hlásíte na lekci z aktuálního týdne a jste v rozmezí, kdy jsou zapnuté registrace. Pokud přihlášení stále nefunguje (třeba protože je pátek půl, desátá:-)), prosím, vždy mi napište mail.

Poslední poznámka k rezervacím a minulému týdnu – pokud v pátek večer vidím, že počet přihlášených na některou lekci je nula, určitě tam nebudu a je zbytečné mi ráno mailovat nebo telefonovat, kde jsem.

Další věc o které mám potřebu psát je počet účastníků na lekcích. Optimální počet je okolo šesti, nastavených osm je z mého pohledu použitelné maximum. Opět, mohli jste si to vyzkoušet minulou sobotu při nácviku odmítání nabízené potravy, jeden cvičil a ostatní stáli, než se na někoho dostalo, trvalo to hodně dlouho.

Prosím aby se ti, kteří se už nemusí učit úplné základy nebo mají odrostlejší psy, začali hlásit na lekce pro pokročilé. Je škoda, když šikovný osmiměsíční pes dělá pořád dokola sedni, lehni, vstaň a k noze. Ano, mezi štěňaty vypadá jako borec, ale je to jednookoý mezi slepými. Naučit by se toho mohl mnohem víc, jen by páníček musel vystoupit ze své komfortní zóny. Doufám, že tuto moji prosbu pochopíte a přijmete. Bylo by mi hodně proti srsti direktivně určovat, kdo na jakou lekci patří.

Prosím, pochopte, že předchozí řádky jsem nenapsal proto abych vás prudil, ale aby vaši psi měli pro cvičení co nejlepší podmínky. To by měl být náš společný zájem.