Soustředění na kořist (nebo soka)

Široce otevřené oči, nastražené uši. To vše říká, že za malou chvilku přijde výpad. Může se jednat o poslední chvilku, než pes vyrazí za srnou, nebo výzvu psímu sokovi: “Pojď si to rozdat!” Pohled na ocas a srst na kohoutku a zadku psa by nám dal ještě více informací o pocitech psa. V tomto konkrétním případě se jedná o výzvu k souboji.

Pokud se jedná o výzvu k boji, druhý pes ji může, ale také nemusí přijmout. Buď se odvrátí nebo krátce ztuhne a pohled opětuje. Pro psovoda je to znamení, že už má poslední chvíli zasáhnout a odvést pozornost psa jinam.

Tento způsob komunikace můžeme použít i my, lidé. Když chci odehnat cizího psa, stavím se mu stále do cesty a upřeně se mu dívám do očí. Mnohokrát jsem Koru i Lucky odvrátil od lumpáren jen delším upřeným pohledem. Rozumněly tomu velice dobře.

Už jste se setkali s podobným pohledem u cizího psa? Jak reagoval váš pes na tuto výzvu? Zkusili jste někdy znervóznit cizího člověka upřeným pohledem?

1 komentář u „Soustředění na kořist (nebo soka)“

  1. Naprosto úžasný zážitek mám se svojí srdcovkou, což už bohužel byla moje německá doga Gina. Byla to naprosto vyrovnaná a ke všempřátelská fena, až jsem měla obavy co by udělala při střetnutím s agresorem. Jednou jsem šla ráno venčit v jinou dobu než obvykle a najednou se proti nám objevila na volno rotwailerka a hrozivě vrčela. Gina se zastavila, upřela na ní pohled a pomalu se začala od kohoutku ježit a zároveň vyhrnovala pysky. Naprosto tiše.Rotwailerka se dva metry před ní zastavila,sklopila uši a oči odvrátila i s hlavou a obešla nás jako by tam nikdo nabyl. Od té doby jsem nepochybovala , velmi dobře si byla vědoma své síly ale nikdy jí nezneužila. Dobrá výchova a podpora majitele je nejdůležitější v životě psího přítele!

Komentáře nejsou povoleny.