Cvičení v sobotu 22. ledna

Na tento den jsem připravil pro štěňata aportovací speciál. Prosím, přineste si hračky vhodné na přetahování, raději několik různých předmětů, ať můžete psovi nabídnout něco lepšího v případě kdy o ten určitý aport nebude mít zájem. Konkrétně mám na mysli třeba starou ponožku, ručník, mop, peška, míč ma šňůrce, nebo to, čemu se dnes moderně říká puller:-) Každopádně by na tom předmětu mělo být dost místa pro psí tlamu a lidskou ruku.

Bude fajn pokud už v průběhu týdne začnete s přípravou. Pokud o už neděláte, začněte se se štěnětem přetahovat, i když nebude hned mít zájem, snažte se mu ukázat, že přetahování je velká zábava. Pokud to pes pochopí, máte aportování víceméně vyřešené. A pokud máte jednoho ze sta, kterého to opravdu nebaví, neházejte hned flintu do žita, vydržte pravidelně cvičit třeba měsíc a on na to přijde:-) Jak by to mělo vypadat si můžete prohlédnout v Galerii na těchto odkazech.

Ukázka přetahování 1

Ukázka přetahování 2