Cvičná otázka 3

Na této fotce vidíte tři psy a dámu. Zkuste napsat krátký příběh o tom, co který pes zrovna dělá, jak se v tu chvíli chová panička a proč se to celé děje. Nezapomeňte také popsat co přesně vás při vymýšlení příběhu vedlo a inspirovalo.

P.S. Ve výhodě budou ti, kteří poznají Bena:-)

Protože jsem pochopil, že moje zadání nemusí být pro každého jasné, zkuste se inspirovat mojí verzí u Cvičné otázky 1.

 

2 komentáře u „Cvičná otázka 3“

 1. Nepoznám Bena, zřejmě ten stojící. Ale za to poznám dámu. Vzhledem k tomu, že má na pásku košík, tak asi Ben se s ničím a nikým nemazlil. Ovšem v této situaci opravdu netuším, jestli je Ben naježenej a cení zuby na nějakou kořist naproti, má přivřený oči, nebo se směje. Co vlastně znamenají ty uši dozadu? Janinka ho z boku přidržuje, asi aby nevystartoval, nebo spíš ho jen rukou uklidňuje. Tohle přidržení je takový jemný. Smích to asi nebude.
  Druhý spořádaně sedí, kouká a čeká, kdy přijde odměna a ten malej černej bulík je nejlepší. Vypadá unaveně a vyhlíží pelech.

  • No, je to pěkná ostuda odpovídat po dvou letech:-( Stydím se.

   Vidíš to správně, Jano. Dodám jen pár podrobností.

   Ben je hodně vytočenej, že se mu nějaké drzé mrně cpe do aury a dává to najevo mohutným vrčením. Uši dozadu a zvednutý pysky rozhodně v tomto případě neznamenají úsměv tak jako u Lucky. Jako už mnohokrát připomínám, že situaci je potřeba číst vcelku a nenechat se zmást podobností psích výrazů.

   Domnívám se, že Janinka levou rukou Bena nehladí, ale drží za slabiny jako významné varování. Druhý (světlý) pes sice vypadá, že vzorně sedí, ale je to rozverné a neomalené štěně, které ignorováním Benových varovných signálů celou situaci vyvolalo. Janinka se ho snaží zachránit a udržet v bezpečné vzdálenosti od Bena, zatímco ten malej hajzlík se mezitím snaží využít situace a vyžrat Janince pamlskovník.

   Hnědej mrňous už má celé vycházky dost a opravdu se jenom těší do pelechu.

Komentáře nejsou povoleny.