Pro všechny, kdo byli cvičit v sobotu 14. ledna

V obou skupinách jsme probírali, jak se zachovat v situaci, kdy pes odmítá poslechnout náš povel. Něco jsme si řekli, něco ukázali prakticky, ale mám pocit, že některé důležité informace jsem Vám říct nestačil. Prosím, přečtěte si článek o „Klidné síle“. Je tam popsán základ toho, z čeho vycházím ve chvíli, kdy potřebuji psa donutit k něčemu, do čeho se mu nechce.

Jako motivaci můžete shlédnout video, kde si Kora nechá dobrovolně stříhat drápy. Není to jen ukázka důvěry a poslušnosti, ale také potvrzení, že psy musíme na každou situaci, která by je mohla v životě potkat, předem připravit. Domluvte se s veterinářem, že každou návštěvu zpestříte nějakou drobnou kontrolou, za kterou hafana hodně pochválíte. Je hloupé, když vašeho desetikilového mazlíka při kontrole uší musí držet tři lidé, protože má pocit, že musí bojovat o svůj život. I to souvisí s klidnou silou.