Cvičná otázka 1

Co vás napadne, když se podíváte na následující tři fotky? Dokážete popsat, co se děje na jednotlivých fotkách z pohledu obou aktérů? Jaký asi ti dva mají spolu vztah, opět viděno z obou stran? A dokážete z těch fotek vyčíst něco víc než je zcela zjevné? Například jestli je to slečnin první pes? Bývá pes trestán? Neexistuje žádná jednoznačně správná odpověď, jde o názor a příběh, který si z těch fotek dokážete vytvořit. A určitě napište jak a podle čeho jste ke svému názoru dospěli.

Doplňující otázka: Co dělá slečna na první (i druhý) pohled správně?

Napište svoji verzi jejich příběhu do komentářů a pokud už to máte hotové, můžete se podívat na moji verzi.

12 komentářů u „Cvičná otázka 1“

 1. Než jsem pochopila, že jde o to vymyslet a obhájit psí příběh, uběhl skoro týden. Tak bylo, nebylo?
  Koliák Rudolf si žil spokojený, pohodlný život s paničkou v důchodu paní Novákovou. Ta ho dostala jako štěňátko k Vánocům od svého syna podnikatele, který na ní neměl mnoho času. Rudík měl svůj gaučík a nijak mu psí smečka nechyběla. Jenže nic na světě není věčně. Paní Nováková se začátkem března vydala koupit Rudánkovi jeho oblíbený čerstvý makový rohlík. Byly ještě zbytky posoleného sněhu. Šla sama, aby Rudíkovi ta sůl nepoškodila pacičky. Ale jak spěchala, aby byla rychle zpátky, uklouzla a rup…koleno(třeba)…
  K babičce se nastěhovala vnučka Julča. Když viděla, jakej je Rudánek mazánek, jak neslyší, a ani nezná základní povely, tak se s ním přihlásila do Psí školy. Chudák vůbec nechápal, co to je? Nějaký povely, jsem do nich tlačen a žádnou ňamku za to!!! Ale nová panička je na mě hodná, nekřičí, jako tady někteří…A že jich tu je… Co ten kolega vedle mě dělá? Nic, zůstanu v klidu, stejně jako panička.
  Jeden z jejich prvních cvičáků byl zdokumentován.
  Stačí?

 2. Tak teda, vyplazený jazyk jsem opravdu viděla až při maximálním zvětšení 🙂 Pes je tedy nejistý. Že by panička nebyla tak úplně šéfová? No a líbí se mi fyzická korekce u povelu, na druhé fotce se mi zdá pes “zalehnutý” paničkou 🙂 A na třetí vidím napnuté vodítko (ale nevidím ho celé) a pes narozdíl od paničky odpočívá. 🙂

 3. Nevím jestli jsem pochopila zadání správně. 🙂 Tak znovu… Líbí se mi, že se na něj slečna “nebojí sáhnout”, ale nepřijde mi, že by psa dostatečne upoutala. Trošku to vypadá, že ho drží v povelu “fyzicky” A myšlenkama je jinde. A proč pes reaguje tak, jak reaguje? Nevím, nemá motivaci? Vypadá to, že Tě panička zaujatě poslouchá a na psa zapomněla 🙂

  • Jo, špatně jsem se vyjádřil. Původně jsem po vás chtěl popsat emoce psa na jednotlivých fotkách. A k tomu už se docela blížíš. Ještě se zkus podívat na druhou fotku v maximálním zvětšení. Je tam něco, co by mělo dát celému ději hlubší význam a napovědět hodně o vztahu paničky a psa. No a jako bonus zkus napsat, co dělá panička dobře a co špatně.

 4. Tak trochu nevíme, jaký má pes povel. Ale jestli na první fotce má sedět u nohy, tak se spíš odtahuje a z výrazu mi přijde, že ho zajímá něco zcela jinde a nejraději by za tím vyrazil. Což se mu evidentně nepodařilo a tak na dalších dvou fotkách je otrávenej a apatickej. No a panička ho ničím nezaujala. Tak jsou tak, jak vidíme. Každej sám.

  • Jsi dost blízko. Ale stejně jako Petra se koukni na druhou fotku v maximálním zvětšení. Měla bys tam najít drobnost, která všechno vysvětlí a řekne hodně o vzájemném vztahu těch dvou. A zkus to popsat z pohledu každého zvlášť.
   A mimochodem, jaký tam byl nebo nebyl povel je úplně fuk!

   • Ta panička psa objímá tak, jak to psi neradi a já to tak dělám taky, však víš????. A pes se jemně olizuje. A to je jeho nejistota, nespokojenost, neví, nelíbí se mu to.

   • Jo a na doplňující otázku bych řekla, že je dobře s hafíkem v kontaktu. Pokud tedy nemyslíš to, že chodí na cvičák:-).

 5. 1. fotka – Nechci tady sedět, když se támhle tak krásně honí….
  2. fotka – Tak teda sedím… hele mravenec…
  3. fotka – Bože to je otrava…
  Rozhodně se netvářím, že tomu rozumím, jen je to to první, co mě při pohledu na fotky napadlo 🙂
  Jinak chci pochválit tuhle rubriku, moc se mi líbí.

  • Za pochvalu děkuju, ale zkus se na každou z těch fotek podívat podrobněji a potom taky jako na jeden celek. O co a jak se snaží slečna a proč pes reaguje tak jak reaguje.

Komentáře nejsou povoleny.